XVII Powojenne Targi Końskie

Dnia 7 lipca 2018 r. w Bieszczadach, w miejscowości Lutowiskach miały miejsce XVII Powojenne Targi Końskie. Impreza nawiązująca do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów odbyła się parada 100 koni na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowały się w niej stajnie i ośrodki GTJ z gminy Lutowiska, policja, straż graniczna oraz współpracujące ośrodki GTJ z poza gminy.

Wśród wielu atrakcji, które miały miejsce nie zabrakło tych związanych z końmi. Metody naturalnego układania koni zaprezentował Ryszard Krzeszewski i Ośrodek GTJ „U Prezesa” z Chmiela. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz jazdy konnej z elementami dżygitówki i łucznictwa konnego wykonany przez grupę „Tabuńczyk” działającą przy Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Dolina Koni” w Tarnawie Niżnej – Fundacja „Hucuły Dzieciom”. Ośrodek ten przedstawił ponadto elementy psychopedagogicznej jazdy konnej. Konie arabskie zaprezentował Ośrodek GTJ „Trohaniec” z Lutowisk. Wykorzystanie konia w służbie leśnika zademonstrowała „Zagroda Konna” z Czarnej Górnej. Pokazom towarzyszyły całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego, kiermasz jadła oraz występy artystyczne.

Fotorelacja z tego wydarzenia została dodana do GALERII. Autorem zdjęć jest Jacek Bis.

XVII Powojenne Targi Końskie