100 szczytów konno na 100-lecie niepodległości – podsumowanie

Podsumowując przedsięwzięcie „100 szczytów konno na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” na początku pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, gdyby nie Wy nie udało by się zrealizować podjętego wyzwania.

2 maja wjechaliśmy na 100 szczytów, pagórków i wniesień i razem choć w odległych miejscach uczciliśmy to narodowe święto. Najwięcej szczytów zdobyto w Beskidach w tym w Beskidzie Żywieckim aż 26. Nie dużo mniej bo 24 szczyty były zdobyte w Sudetach. W Bieszczadach wjechano na 13 szczytów. Nie zabrakło Nas również w Beskidzie: Niskim, Małym, Sądeckim i Wyspowym, Tatrach, Górach Świętokrzyskich, Pieninach, Gorcach, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Kilka szczytów było również zdobytych na Pogórzu Karpackim. Dołączyła również do Nas niżowa część Polski z Dąbrowiecką Górą na przedmieściach Warszawy oraz Górą Kościernicką w województwie zachodniopomorskim. Najwyższa góra, na którą wjechano to szczyt Pilica 1557 m n.p.m. w Beskidzie Żywieckim, a najniższa to Góra Kościernicka 62 m n.p.m. w województwie zachodniopomorskim. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 278 osób.

Specjalne podziękowania należą się O.G.T.J. „Luzak” z Rycerki Górnej, którego przedstawiciele Bogdan Gardas i Waldemar Janota zdobyli w sumie 17 szczytów w Beskidzie Żywieckim.

W GALERII prezentujemy fotorelacje z tego wydarzenia.

100 szczytów konno na 100-lecie niepodległości - mapa