Hubertus i Mini TREC PTTK Sławków 2018

27 października 2018 odbyła się w Sławkowie tradycyjna gonitwa za lisem HUBERTUS 2018. W rocznicę 100 lecia odzyskania niepodległości impreza miała szczególny charakter.

Zabawa rozpoczęła się na sławkowskim rynku i rozpoczął ją Burmistrz Rafał Adamczyk. Jeźdzców na dobre zawody błogosławił i życzył powodzenia ksiądz Sławomir Woźniak.

Gonitwę poprzedziły sprawnościowe zawody konne mini TREC PTTK. Startowało 21 par jeździec/koń. W kategorii junior zwycięzcą została Karolina Zaorska, II miejsce Oliwia Dubiel, III miejsce Weronika Słomczewska. W kategorii seniorów zwycięzcą została Wiktoria Dróżdż, II miejsce zajęła Sandra Myszkowska, III miejsce Albert Majda.

Gonitwa tradycyjnie przeprowadzona była na łąkach obok stadionu MKS. Gonitwę w kłusie wygrała Paulina Goryczka na klaczy LORKA. Gonitwę w galopie wygrała Weronika Musialska na klaczy SAMARA.

Puchary wręczył i dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz Rafał Adamczyk a towarzyszył mu Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Sławkowa Janusz Mróz.

Po uroczystej rundzie honorowej przy ognisku spotkanie trwało jeszcze godzinę bo czekał nas powrót konno do stajni. Szczególnie dziękujemy Sędziom zawodów Joli Ziaji, Martynie Koboz i Arturowi Rosa. Było nam również miło, że pierwszy raz z nami brał udział w Hubertusie Pan Marcin Stypa z Krzykawki ze swoją stajnią.

Tradycyjnie organizatorami Hubertusa byli; Stajnia Rekreacyjna TABUN ze Sławkowa, Ranczo PanDeRosa ze Sławkowa i Stajnia JOKAR z Mysłowic.