100 szczytów konno na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 2 maja, w „Święto Flagi” z wielu naszych Ośrodków Górskiej Turystyki Jeździeckiej
i nie tylko – wyruszyły ekipy na spacery, wycieczki i rajdy konne aby zdobyć kolejne szczyty, celem zaakcentowania i uczczenia pięknej rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Spływają do Komisji sprawozdania z poszczególnych wyjazdów z pięknymi fotografiami (szczęśliwych ludzi na koniach i z flagą w ręku).

Propozycja zrealizowania przedsięwzięcia została przedstawiona na marcowym sejmiku, entuzjazm był ogromny, później jednak trochę przycichło – nie docierały informacje o planowanych wyjazdach, pojawiły się lekkie obawy czy aby akcja powiedzie się w pełni (miało być 100 szczytów).

Okazuje się, że „TYCH SZCZYTÓW” będzie o wiele więcej, niektóre ekipy jadąc rajem
grzbietami gór „zaliczały” ich kilkanaście – przyjaciele z Beskidu Żywieckiego zdobyli ich 18, w tym osiem tysięczników (ponad 1000 m n.p.m.).

Z relacji, które napływają bije radość i optymizm, okazuje się, że jeźdźcy – turyści konni i to jeszcze z flagą (flagami) wzbudzają ogromne zainteresowanie, ciekawość i entuzjazm
napotkanych ludzi, wędrujących turystów pieszych i rowerowych. Napotkani pytali „co to
i po co to” a po uzyskaniu informacji o tym „jaka to akcja, co my to jesteśmy i czym się zajmujemy”- nawiązywały się miłe znajomości dokumentowane wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami. Z kolei niektórym naszym Przodownikom i Instruktorom tak spodobał się ten pomysł, że postanowili w przyszłości na każdy rajd zabierać flagę – aby w czasie
wędrówek po wjechaniu na jakiś szczyt ją rozwinąć i choć na chwilę podumać jak było i jak jest.

Informacja o naszym przedsięwzięciu pojawiła się w radiu zet:

Po uporządkowaniu nadesłanych relacji przedstawimy pełne sprawozdanie na przyszłorocznym sejmiku. JESTEŚCIE NIEZAWODNI – bardzo dziękujemy za piękną realizację naszej akcji.